Oferta edukacyjna Zajęcia dodatkowe Oferta żywieniowa

Oferty przedszkola

Oferta dydaktyczno-wychowawcza i opiekuńcza Przedszkola Niepublicznego Nr 4

Jesteśmy przedszkolem otwartym na dziecko, bierzemy pod uwagę jego indywidualną linię rozwoju - jego zainteresowania, możliwości i potrzeby. Nasi wychowankowie na każdym kroku doznają poczucia przedmiotowości.

Proponujemy przedszkolakom bogatą ofertę edukacyjną. Korzystamy z koncepcji takich pedagogów jak: prof. Danuty Waloszek, prof. Małgorzaty Karwowskiej-Struczyk, Janusza Korczaka, ktore są skierowane na dziecko i na jego miejsce w świecie. W pracy z dziećmi wykorzystujemy elementy metod np.:

Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,

Metodę Dobrego Startu Marty Bogdanowicz,

Metodę Poznawania Dziecka Barbary Kaji,

Metodę Carla Orffa, Rudolfa Labana, A. M. Kniessów, Batii Strauss,

Edukację Matematyczną wg Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej,

Metodę Pedagogiki Zabawy i inne.

W naszym przedszkolu realizowany jest również program własny opracowany przez mgr Dorotę Lis "Przedszkole Permisywne - przedszkole moich marzeń". Treści zawarte w programie skierowane są na dziecko. Celem działąnia nauczyciela i dziecka jest "rozegranie" wspólnej przygody życiowej w sposób właściwy, czyli taki, który spowoduje jak najdalej pozunięty rozwój wewnętrzny własny i dziecka.

Treści edukacji dzieci zawierają:

► poznawanie siebie, własnych mozliwości,

► poznawanie świata fizycznego i społecznego,

► budowanie tożsamości, szukanie możliwości racji własnego umiejscowienia w świecie ludzi, rzeczy, zjawisk i wartości.

Edukacja dziecka to próba odpowiedzi na pytania:

• Kim jestem?

• Jaki jestem?

• Gdzie jestem?

NASZE PRZEDSZKOLE:

— stwarza klimat, w którym nasi wychowankowie mają poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego, życzliwości, poważnego traktowania ich pomysłów i odczuć,

— stwarza warunki do kształtowania obrazu samego siebie, własnego "ja", warunki do poznawania sebie samego i drugiego człowieka,

— stwarza alternatywne, otwarte sytuacje wychowawcze, w których jest miejsce na wybór drogi postępowania, na refleksję, samoocenę.

Przedszkole proponuje swoim wychowankom rónorodne formy aktywności:

♦ spacery, wycieczki piesze i autokarowe,

♦ zajęcia otwarte z możliwością wyboru partnera, miejsca i nauczyciela, prowadzone w myśl hasła "Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekwi i mam prawo wybierać z kim i w co się będę bawić...",

♦ zajęcia biblioteczne,

♦ baśnie muzyczne wykonywane przez muzyków z Agencji Koncertowej "Wartki"

♦ przedstawienia teatralne aktorów sceny wałbrzyskiej, wrocławskiej, krakowskiej itd.

Proponujemy również naszym milusińskim szeroki wachlarz imprez:

• Festyny rodzinne

• Bal Karnawałowy

• Powitanie Wiosny

• Dzień Dziecka i inne

Organizujemy uroczystości przedszkolne np.:

- Wigilia - Jasełka

- Dzień Babci i Dziadka