Rekrutacja

1. Rekrutację dzieci przeprowadza się w oparciu o zasadę powszechnej dostępności.

Zasady rekrutacji:

♦ prowadzący przedszkole określa liczbę wolnych miejsc w danej grupie wiekowej,

♦ liczba wydawanych kart zgłoszeniowych jest zgodna z ilością wolnych miejsc w przedszkolu,

♦ w sytuacjach większej ilości chętnych, dyrektor tworzy listę dzieci oczekujących na miejsce w przedszkolu.

2. Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Dopuszcza się przyjęcie dziecka o 3-4 miesiące młodszego, o ile jego rozwój na to pozwala i jest miejsce w przedszkolu.

3. Rodzice ubiegający się o umieszczenie dziecka w przedszkolu zobowiązani są do złożenia odpowiednio wypełnionej karty zgłoszenia dziecka w kancelarii przedszkola.

4. W przypadku wolnych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych, dzieci przyjmowane są w ciągu roku szkolnego.