Organizacja przedszkola

Praca wychowawczo - dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest w oparciu o podstawę programową oraz dopuszczone do użytku przez dyrektora przedszkola programy wychowania przedszkolnego.

Rok szkolny w przedszkolu rozpoczyna się z dniem 1 września każdego roku, a kończy z dniem 31 sierpnia następnego roku.

Przedszkole czynne jest cały rok z ewentualną jednomiesięczną przerwą wakacyjną ustaloną przez prowadzącego.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 545 do 1700.

W przedszkolu funkcjonuje pięć oddziałów do których uczęszcza 150 dzieci.

Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział złożony z dzieci zgrupowanych według zbliżonego wieku.

Organizację pracy grupy wiekowej w ciągu dnia określa ramowy rozkład dnia.

Przedszkole posiada bogatą ofertę nieodpłatnych zajęć dodatkowych.

Za udział dziecka w zajęciach: nauka pływania na basenie krytym rodzice ponoszą dodatkową odplatność.

Przedszkole posiada Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie.